528. HELMER OSSLUND. "Vårafton vid Torne Träsk", olja på smörpapper uppklistrat på papp-pannå, 34 x 45,5 cm.
| Avslutad | 07 Dec 2022 |
| Auktionsnummer | 528 |
| Objektsnummer | 2520874 |
| Klubbat belopp | 90 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Färgbortfall, smärre krackelyrer, ytsmuts. För ytterligare information, vänligen kontakta victoria.svederberg@auktionsverket.se.