150. PRAKTURNOR UR KUNG OSKAR II:s SAMLING, två stycken, 1800-talets andra hälft, Meissen, efter Johann Joachim Kaendler, ''Vatten'' och ''Eld'' ur serien De fyra elementen, porslin.
| Avslutad | 06 Dec 2022 |
| Auktionsnummer | 150 |
| Objektsnummer | 2520699 |
| Klubbat belopp | 240 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Lagningar, 2:a sortering, nagg, avslag, sprickor, delar saknas.