21. KANDELABRAR, ett par, högklassiga arbeten i Louis XVI, 1700-talets andra hälft, parställda, matterad och polerad brännförgylld brons.
| Avslutad | 06 Dec 2022 |
| Auktionsnummer | 21 |
| Objektsnummer | 2494241 |
| Återrop | |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, enstaka lagningar, ett dekorelement saknas.