1. SPEGEL, karolinsk barock, Sverige omkring 1700, fanerad med alrot.
| Avslutad | 06 Dec 2022 |
| Auktionsnummer | 1 |
| Objektsnummer | 2419912 |
| Klubbat belopp | 55 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, smärre folieringsskador.