MJÖLKKANNA, KOPP, 2 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose.
| Avslutad | 12 May 2025 19:46 CEST |
| Objektsnummer | 4250338 |
| Klubbat belopp | 513 SEK |
| Slutar om | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Koppen med nagg, lagning och spricka. Kannans lock med nagg, hänkeln med lagning, pipen med nagg, livet med mindre spricka (ev bara glasyr).