MATBORD, engelsk stil, 1900-talets senare hälft, fanérat i mahogny, Oscar Edv. Ekelunds Snickerifabriks AB, Virserum (etabl. 1899).
| Avslutad | 02 Apr 2025 20:41 CEST |
| Objektsnummer | 4156920 |
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Slutar om | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Bruksslitage, fanérsläpp, stötmärken, märken.