VIOLIN MED STRÅKE L.HERRMANN, 1800/1900-tal, Tyskland, etikettmärkt B. Callsen Zittau med påskrift "Geigenmacher, 1902, Sachsen", välvt lock i gran, sarg, hals samt välvt tvådelat bakstycke flammig lönn, greppbräda ebenholts, med hård väska.
| Avslutad | 26 Apr 2025 17:08 CEST |
| Objektsnummer | 4118725 |
| Klubbat belopp | 10 111 SEK |
| Slutar om | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Sickla |
Renoverad, kompletterad, lagningar, nyare delar, ej fullständigt genomgången.