VIOLIN, 1800-tal, Tyskland, etikettmärkt Johann Michael Gotz, Lauten und Violinmacher in Neukirchen im Voigtlande, välvt lock i gran, sarg, hals samt välvt bakstycke i ett stycke flammig lönn, greppbräda i ebenholts, med hård väska och enklare stråke.
| Avslutad | 26 Apr 2025 17:03 CEST |
| Objektsnummer | 4118399 |
| Klubbat belopp | 4 730 SEK |
| Slutar om | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Sickla |
Renoverad, kompletterad med nyare delar, lock med flera skador/lagningar, ej fullständigt genomgången.