HOVENSCHIÖLD (Joachim H. 1786-1800) Fickur, Stockholm, 18K guld, nyckeluppdrag, spindelgång, 1700-talets senare del.
| Avslutad | 29 Apr 2025 19:21 CEST |
| Objektsnummer | 4109575 |
| Klubbat belopp | 12 800 SEK |
| Slutar om | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Malmö |
Verket går ej vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas. Servicehistorik okänd. Smärre bruksslitage. Boett stämplad D2 1786.