MALMÖ METALLVARUFABRIK. Bordslampa, 1940-tal, Swedish Modern, modell 4014, grönoxiderad brons.
| Avslutad | 23 Mar 2025 18:00 CEST |
| Objektsnummer | 4074842 |
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Slutar om | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Bruksslitage, skärmen något sned, SAV garanterar ej funktionen.