HENRI MATISSE. Pochoir i färg, "Le Tobagan" ur: "Jazz" (Pl XX), 1947.
| Avslutad | 16 Mar 2025 15:46 CEST |
| Objektsnummer | 4068276 |
| Klubbat belopp | 12 500 SEK |
| Slutar om | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Gulnad, missfärgad efter passepartout. Den rosa färgen bleknad. Bildytan med slitage och några repor. Mindre defekter och fläckar i marginalen. Bladet beskuret längs med mittvecket.