FLINTLÅSGEVÄR, belgiskt, 1800-talets början, Liege-stämplad pipa, stålbeslag, stock med senare dekornitar, kolv märkt SHO.
| Avslutad | 26 May 2025 18:32 CEST |
| Objektsnummer | 4064621 |
| Klubbat belopp | 4 422 SEK |
| Slutar om | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Slitage, lås defekt, mindre kolvlagning.