TELEGRAFAPPARAT för morse, serie 800, 1800-talets slut/1900-talets början, A.B. L. M. Ericsson & Co. Stockholm, mässing, monterad på valnötssockel, numrerad 2559.
| Avslutad | 27 Apr 2025 18:34 CEST |
| Objektsnummer | 4055768 |
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Slutar om | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Slitage.