11. Georg Jensen, formgivare Gundorph Albertus, coaster, silver, Köpenhamn 1945-1951. "Cactus" / Modell nr 629.
| Avslutad | 07 Apr 2022 |
| Auktionsnummer | 11 |
| Objektsnummer | 2080210 |
| Klubbat belopp | 7 204 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Naturligt bruksslitage, repor.