2. JOSEF FRANK. Karmstolar/fåtöljer, ett par, Svenskt Tenn, modell 969, formgivna 1939, mahogny, lyrformad ryggbricka med rotting, sits, karmar och lös ryggdyna klädda med tyget "Vägen" i grönt.
| Avslutad | 07 Apr 2022 |
| Auktionsnummer | 2 |
| Objektsnummer | 2064260 |
| Klubbat belopp | 19 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Mindre skador, lagningar och slitage.