22. CARL FAGERBERG. Bordslampfot, Sverige 1910/20-tal, patinerad brons, i form av sittande kvinna.
| Avslutad | 10 May 2022 |
| Auktionsnummer | 22 |
| Objektsnummer | 2185655 |
| Återrop | |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Mindre bruksslitage.