5. JOSEF FRANK. "Schatullskrivbordet", Svenskt Tenn, modell 1022, formgivet på 1940-talet.
| Avslutad | 10 May 2022 |
| Auktionsnummer | 5 |
| Objektsnummer | 2172376 |
| Klubbat belopp | 30 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, mindre repor.