59. EPHRAIM STÅHL (stolmakare i Stockholm 1794-1820/21, kunglig hovstolmakare 1800-1809) ett par armlänstolar, sengustavianska stockholmsarbeten, dubbelsignerade ES.
| Avslutad | 07 Dec 2021 |
| Auktionsnummer | 59 |
| Objektsnummer | 1936197 |
| Klubbat belopp | 42 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage.