Eero Saarinen

Eero Saarinen
Eero Saarinen
Eero Saarinen
Eero Saarinen

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EERO SAARINEN, pall, "Tulip", Knoll international, målad aluminium, snurrbar, fast stoppad sits, sitthöjd ca 42 cm.

PROVENIENS:
Hotell Foresta, Lidingö

Bruksslitage, märken, torkad stoppning

922169

2021-05-31