Ferrari Testarossa Schedoni Modena Italien

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

35 000 SEK

FERRARI TESTAROSSA, SCHEDONI MODENA, 6 st väskor, Italien, väskset anpassat till en Ferrari Testarossa, 1900-talets tredje kvartal, tillverkade i brunt läder med spännen och lås i mässingsfärgad metall, varje väska märkt Cuoio Shidoni Modena samt med Ferraris logotyp präglat i lädret, mindre väska med dustbag och nyckel, 35 x 23 x 14 cm, mindre väska med dustbag och nyckel, 35 x 23 x 15 cm, portfölj med kodlås, 44,5 x 18,5 x 34 cm, resegarderob med dustbag och nyckel, mått ihopfälld 58 x 10 x 57 cm, resväska med dustbag och nyckel, 58 x 11 x 50 cm samt resväska med nyckel 80 x 14 x 34 cm.

Schedoni har sedan 1977 tillverkat väskor formgivna och måttbeställda för alla Ferrarimodeller. De olika väskseten är specellt anpassade för att passa till resepektive bilmodell.

Mindre bruksslitage, enstaka repor, en dustbag skadad.

890040

2021-03-21