Gardinstänger, empire
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
15 000 SEK
GARDINSTÄNGER, ett par, empire, Sverige, träskuren dekor, förgyllda, i form slingrande ormar, längd 155 cm
LITTERATUR: Melanie Paine: Fabric Magic, London 1987, sidan 68f, avbildade i privat interiör
Smärre dekorskador, lagningar och mindre komplettering
856322
2021-02-28