Antika kungörelser
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 500 SEK
HANDSKRIFTER (2), bestående av:
ERIC GUSTAV LINDEKRONA (1738-1808),
egenhändigt undertecknad handlingar, sigillstämplad, daterad Stockholms slott den 25 september 17-talets andra hälft, samt CARL MÖRNER (1755-1821),
egenhändigt skriven undertecknad handling, sigillstämplad
Ingår i temaauktionen Bankflytten
Gulnade, hål, revor, mittveck
791063
2020-07-11