Ordförandestol gustaviansk
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
ORDFÖRANDESTOL, gustavianskt stockholmsarbete, Erik Öhrmarks art, träskuren dekor, förgylld, dekor av bandfläta, volutformade armlän, hörnfleuroner, fyrkantiga ben med kannelering, sitthöjd 50 cm
Senare fotavslut, smärre skador
523395
2018-03-12