Koffert proveniens Oscar Rydbeck
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 000 SEK
KOFFERT, läder, 1900-talets början, höjd ca 32, 95x58 cm
Proveniens: Oscar Rydbeck Skandinaviska Kreditaktiebolaget. Rydbeck hade en ansvarig ställning inom Kreugerkoncernen och dömdes efter Kreugerkraschen till fängelse
Slitage, skador, en rem saknas
395535
2016-07-12