Mask Dogon

Mask Dogon
Mask Dogon
Mask Dogon
Mask Dogon

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MASK, Dogon, Mali, bemålat trä, höjd 33 cm, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Skador

147481

2012-09-27