Konstvärlden - Mästargrafik i miniatyr

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KONSTVÄRLDEN. Mästargrafik i miniatyr (ryggtitel). 14 grafiska blad i olika tekniker, samtl. sign. Lösa i nött brunt skbdkassett,
Utgavs 1941-42 av Konstvärlden. Följande konstnärer ingår: Louis Sparre, H Arthur Salén, Arvid Fougstedt, Waldemar Bernhard, David Ahlquist (etsning, Annie Bergman, Ann-Margret Dahlquist-Ljungberg, B v. Rosen, Louis Bastin, Knut V Pedersen, Monika Arleman, Otte Hagdahl, Harald Sallberg, Knut Jansson, Björn Jonson

100030

2011-09-05