Arkiv

Böcker, Kartor & Handskrifter

Anthing´s Collection de cent silhouettes 1791

Sarre - Trenkwald on Oriental carpets

Kalkduk från 1692

Kalkduk från 1692

Lassaigne´s Chagall with original lithographs

Albin Müller Architektur und Raumkunst 1909

Zorns graverade verk av Karl Asplund

Svenska trädgårdskonsten

Svenska trädgårdskonsten

Sutherland on China 1815-52

Sutherland on China 1815-52

Dauberville´s Catalogue raisonné over Bonnard

"Boulevardkartongen" by Pontus Hultén 1955