Wiwen Nilsson armring sterlingsilver
Klubbat för:
8000 SEK
8 000-10 000 SEK
WIWEN NILSSON, armring, sterlingsilver, Lund 1935, tre trappslipade rektangulära bergkristaller, utvändigt med stämplad namnsignatur innerdiameter 5,3 cm, vikt 26,4 g, stenar med smärre hack och några repor
293
2017-11-09