Wolfang Gessl, ljusstake

Wolfang Gessl, ljusstake
Wolfang Gessl, ljusstake
Wolfang Gessl, ljusstake
Wolfang Gessl, ljusstake
Wolfang Gessl, ljusstake
Wolfang Gessl, ljusstake
Wolfang Gessl, ljusstake
Wolfang Gessl, ljusstake
Wolfang Gessl, ljusstake
Wolfang Gessl, ljusstake

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

15 000-20 000 SEK

WOLFANG GESSL, ljusstake för fyra ljus, sterlingsilver, Stockholm 2004, stämplad 1/3, pyramidformat fundament av sodalit med silverbotten, korsformad hållare med fyra pyramidformade ljushållare med spetsen nedåt, lösa ljushattar, höjd 25,5 cm, silvervikt 510 g, översta spetsen på pyramiden med lagning

342

2017-05-10