Chafik Abboud, Komposition

Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-50 000 SEK

CHAFIK ABBOUD
Libanon/Frankrike 1926-2004
Komposition
Signerad och daterad Abboud - 60. Blandteknik, så kallad détrempe, på flortunn duk (gasväv) och papper, 23 x 37 cm.
.
PROVENIENS
Galerie Raymonde Cazenave, Paris

744

2017-05-11