Salvador Dalí, Le Decamerone

Salvador Dalí, Le Decamerone
Salvador Dalí, Le Decamerone
Salvador Dalí, Le Decamerone
Salvador Dalí, Le Decamerone
Salvador Dalí, Le Decamerone
Salvador Dalí, Le Decamerone

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-50 000 SEK

SALVADOR DALI
1904-1989
Le Décamerone
Komplett portfölj med 10 torrnålsgravyrer tryckta i färger, 1972, signerade och numrerade EA 2/5. Utgiven av Galerie Börjeson, Malmö
I. 17,3 x 12,5 cm S. 43 x 31,5 cm
The complete portfolio comprising 10 dry-points printed in colours, 1969, signed and numbered. In good condition.
LITTERATUR
Michler/Löpsinger 552-561, Field 72-8

659

2016-04-20