Jean Gabriel Domergue, Porträtt av Molly Ström

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-50 000 SEK

JEAN GABRIEL DOMERGUE
Frankrike 1889-1962
Porträtt föreställande Molly Ström, kallad "Stor-Molly"
Signerad Jean Gabriel Domergue. Olja på duk, 65 x 54 cm.

PROVENIENS
Genom arv till nuvarande ägare, vars släkting var god vän med konstnären

593

2016-04-20