Uppsatsskålar, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

UPPSATSSKÅLAR, ett par, Restauration, Frankrike, brännförgylld mässing, fyrkantig fot med dekor av fascessknippen och kymation, delfin bärande fasettslipad glasskål, höjd 22,5-23, diameter 23,5 cm, smärre nagg

1201

2020-12-09