Trädgårdsurnor, 1800-talets slut

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, 1800-talets slut, foten med lagerbård, akantushölstrad bas, gulglaserat stengods, medföljer senare marmorerade postament i trä, höjd 54,5, diameter 41, höjd inklusive postament 85 cm, nagg, ställvisa kantlagningar, postament med slitage

1178

2020-12-09