Stephan Jeaurat, hans art, ett par

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-50 000 SEK

STEPHAN (ETIENNE) JEAURAT
hans art, 1700-tal
"L'Amour du Vin" och "L'Amour de la Chasse"
Olja på duk, ett par, 72 x 138 cm vardera

Ett par dörröverstycken med mytologiska motiv (2)

PROVENIENS
Vingsleör säteri, Eskilstuna, Södermanland

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

1645

2020-12-09