Bord, Italien omkring 1900

Bord, Italien omkring 1900
Bord, Italien omkring 1900
Bord, Italien omkring 1900
Bord, Italien omkring 1900
Bord, Italien omkring 1900
Bord, Italien omkring 1900
Bord, Italien omkring 1900
Bord, Italien omkring 1900
Bord, Italien omkring 1900
Bord, Italien omkring 1900
Bord, Italien omkring 1900
Bord, Italien omkring 1900
Bord, Italien omkring 1900
Bord, Italien omkring 1900
Bord, Italien omkring 1900
Bord, Italien omkring 1900

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

60 000-80 000 SEK

BORD, Italien omkring 1900, Laurentius Bonuccellis art, skiva av scagliola, inläggningar av spelkort, schackbräde och pjäser, tärningar och ströblomster, ställ i skulpterad carraramarmor med dekor av tassfötter och växtornamentik, faunhuvud i brons, höjd 76, 146 x 87 cm, smärre nagg, ställ med lagningar

1186

2020-12-09