Pärlcollier sötvattenpärlor lås 6 rosenstenar

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

12 000-15 000 SEK

COLLIER, naturliga flodpärlor (sötvatten) ca 4-7,8 mm samt mellanliggande små orientaliska resp. odlade saltvatenspärlor ca 2,5-3 mm, lås, guld och silver, i form av blomma med dekor av 6 diamanter med rosenslipning, längd 46 cm, säkerhetskedja senare, flertalet pärlor med sprickor och slitage, 10-tal pärlor odlade saltvattenspärlor

PROVENIENS
Lars-Yngve Johansson Smycken & Antikviteter

255

2018-12-05