Ernst Josephson, Två mansfigurer i eka

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

80 000-100 000 SEK

ERNST JOSEPHSON
1851-1906
Två mansfigurer i eka - teckning från sjukdomsperioden
Signerad Ernst Josephson. Akvarell på papper, ca 48 x 61 cm.

PROVENIENS: Bukowskis Internationella höstauktion, 2002, katalognr 104

269

2018-12-05