Carlo Innocenzo Carloni, The death of Saint Joseph

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

70 000-90 000 SEK

CARLO INNOCENZO CARLONI
Italien 1686-1775
The death of Saint Joseph, modellstudie för altartavla
Olja på duk, 60 x 38 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Christies Old Master & British Pictures, London, 11 juli 2008, katalognummer 202

387

2018-12-05