Brosch mabé

Brosch mabé
Brosch mabé
Brosch mabé
Brosch mabé
Brosch mabé
Brosch mabé
Brosch mabé
Brosch mabé
Brosch mabé
Brosch mabé

Klubbat för:

Osåld

15 000-18 000 SEK

BROSCH, 18 k vitguld, 1900-talets första hälft, dekor av 2 vita mabépärlor ca 10 mm, rosa överton, mycket god lyster, god-mycket god orient, diamanter med gammalslipning, totalt ca 1,72 ct, kvalité TCa(L)/I1, ostämplad, längd 46 mm, vikt 9,8 g

249

2018-12-05