Armring 18 k guld rosenslipade diamanter

Klubbat för:

6500 SEK

8 000-10 000 SEK

ARMRING, 18 k guld, dekor av orientpärlor samt rosenslipade diamanter, totalt ca 0,06 ct, stämplad Gustaf Möllenborg, 1900-talets första hälft, innerdiameter 48x55 mm, vikt 20,8 g, enstaka bucklor, invändig gåvogravyr

183

2018-12-05