Skulptur, tillskriven Jan Pieter van Baurscheit

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-35 000 SEK

JAN PIETER VAN BAURSCHEIT D.Ä. (Nederländerna 1629-1728) tillskriven: Hösten - allegorisk framställning i form av Bacchus som barn, gritstone, postament i sandsten, total höjd 126 cm, lagningar, delar saknas, nagg och enstaka avslag

1006

2017-12-12