Jan Jansz. Van Der Stoffe, Ryttarbatalj

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

50 000-70 000 SEK

JAN JANSZ. VAN DER STOFFE
Leiden 1611-1682
Ryttarbatalj
Signerad JVD Stoffe. Olja på pannå, 67 x 98 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, våren 2001, katalognr 1369

2152

2017-12-13