Carl Trägårdh, Hästar på parisgata

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

CARL TRÄGÅRDH
1861-1899
Hästar på parisgata
Signerad C Trägårdh. Olja på duk, 50 x 72,5 cm.
Utförd ca 1890
.
Boulevard i regndis med i förgrunden en man i arbetskläder med två vita selade hästar. Till höger en brun, selad och filtad häst.

3027

2017-06-08