Stenbord 1800-talets första hälft

Klubbat för:

Osåld

80 000-100 000 SEK

STENBORD, Skåne 1800-talets första hälft, skiva av komstasten, underrede i ek och furu med balusterformade och kannelerade ben, konturerade sarger med en låda, fragmentarisk bemålning i engelskt rött, höjd 79, 210 x 83 cm, slitage, underrede med smärre skador och lagningar

1053

2016-06-07