Sengustaviansk spegel

Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

SPEGEL, sengustaviansk, dekor i pastellage, förgylld med slagmetall, över- och understycke med infattade gouacher med pompeijanska motiv som alluderar på Apollon, ramen med kymation, pärlstav och växtdekor, kvicksilverfolierat glas, originalbakstycke, 104,5 x 67,5 cm, slitage

1045

2016-06-07