Hans Dahl, Fjordlandskap från Kleppestø, Norge

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

HANS DAHL
Norge 1849-1937
Fjordlandskap från Kleppestø, Norge
Signerad och daterad Hans Dahl Kleppestø 10 aug 1890. Olja på duk uppfäst på pannå, 24,5 x 41 cm.
Signed. Oil on canvas.

2231

2016-06-08