Cornelis II Liefrinck, Skridskoåkare

Klubbat för:

Osåld

80 000-100 000 SEK

CORNELIS II LIEFRINCK
Leyden omkring 1581-omkring 1648
Skridskoåkare i holländskt kanallandskap
Signerad och daterad C Liefrinck 1642. Olja på parketterad pannå, 67 x 98 cm

2205

2016-06-08