Byst Napoleon Bonaparte

Byst Napoleon Bonaparte
Byst Napoleon Bonaparte
Byst Napoleon Bonaparte
Byst Napoleon Bonaparte
Byst Napoleon Bonaparte
Byst Napoleon Bonaparte
Byst Napoleon Bonaparte
Byst Napoleon Bonaparte

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

BYST, Frankrike 1800-tal, föreställande Napoleon Bonaparte som förste konsul, mörkpatinerad brons, postament av rouge griotte marmor, emblem av eklövskransar och Herkules stridsklubba, sockel med kymationbård, höjd 58,5 cm, obetydliga nagg

1171

2016-06-07