Bordsplateau parisarbete i empire

Klubbat för:

Osåld

60 000-80 000 SEK

BORDSPLATEAU, parisarbete i empire, brännförgylld brons, genombrutna sarger i form av balustrad och blomsterkorgar, löpande hund, fötter med arkitektonisk form och akantusornament, kvicksilverfolierat spegelglas, höjd 11,5, oval 71 x 54 cm, slitage, mindre lagning med retuscher

1082

2016-06-07